W gdańskim sądzie okręgowym zapadł we wtorek wyrok w procesie ojca oraz trójki innych osób, w tym z dalszej rodziny, które okrutnie wykorzystywały seksualnie trójkę małych dzieci. Kary wynoszą od 15 do pięciu lat pozbawienia wolności.

Reklama

Karę 15 lat więzienia sąd wymierzył ojcu, pozostała trójka (w tym dwie kobiety) otrzymała kary od pięciu do sześciu lat więzienia. Część obrońców zapowiedziała apelację od wyroku.

Sprawa dotyczy trójki dzieci pochodzących z rodziny mieszkającej w małej wiosce pod Kartuzami. Według gdańskiej prokuratury okręgowej, która prowadziła śledztwo w tej sprawie, pięcioletnia dziewczynka, trzyletni chłopiec i dziewczynka w wieku niemowlęcym byli brutalnie molestowani przez ich liczącego dziś 58 lat ojca - Eugeniusza C., dwóch mężczyzn - dalszych krewnych rodziny - w wieku 46 i 73 lat oraz dwie znajome kobiety w wieku 33 i 34 lat.

Cała piątka miała brutalnie wykorzystywać dzieci przynajmniej przez ponad rok - od maja 2006 do lipca 2007 roku. Jeden z oskarżonych, 46-letni mężczyzna, zmarł w trakcie procesu.