Reklama

Europa zachodnia, Wyspy Brytyjskie i Skandynawia będą pod wpływem układów niżowych, pozostała część kontynentu znajdzie się w obszarze podwyższonego ciśnienia. Polska będzie w obszarze obniżonego ciśnienia. W ciągu dnia na zachodzie kraju pojawi się strefa frontu atmosferycznego; nadal będzie zalegała gorąca zwrotnikowa masa powietrza - informuje IMiGW.

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 1000 hPa i będzie powoli rosło.

W czwartek w kraju zachmurzenie umiarkowane. Od godzin południowych miejscami, zwłaszcza na wschodzie i na zachodzie, okresami wzrost zachmurzenia, przelotne opady deszczu i burze, lokalnie grad. Temp. maks. od 28 st. na Mazurach i Suwalszczyźnie do 35 st. na Dolnym Śląsku, nad samym morzem 27 st. Wiatr słaby, zmienny, na zachodzie południowo-wschodni i południowy, na Pomorzu i w Wielkopolsce skręcający na zachodni, w czasie burz silny i porywisty, w porywach do 65 km/h.W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami duże, miejscami przelotne opady deszczu, możliwe lokalne burze. Temp. min. od 16 do 21 st. Wiatr słaby, zmienny.

W piątek w dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, od godzin południowych miejscami na wschodzie i w centrum wzrost zachmurzenia do dużego, przelotne opady deszczu i burze. Temp. maks. od 31 do 35 st., nad morzem i na Podhalu 28-31 st. Wiatr przeważnie słaby, zmienny, na południu północno-wschodni, na północnym wschodzie południowy, w czasie burz silny i porywisty, w porywach do 65 km/h.

W Warszawie w czwartek początkowo zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu wzrastające do dużego, przelotne opady deszczu i burze. Temp. maks. 31 st. Wiatr słaby, w czasie burz umiarkowany i porywisty, w porywach do 60 km/h, zmienny. W nocy zachmurzenie umiarkowane, możliwe przelotne opady deszczu. Temp. min. 20 st. Wiatr słaby, zmienny. W piątek w dzień początkowo pogodnie, później stopniowy wzrost zachmurzenia, przelotne opady deszczu i burze. Temp. maks. 33 st. Wiatr słaby, w czasie burz umiarkowany i porywisty, w porywach do 60 km/h, zmienny.