Obok 27-letniej matki dziecka zatrzymano także jej 24-letniego konkubenta i dwóch 21-latków, którzy pomagali w uprowadzeniu dziecka - poinformowała PAP w poniedziałek rzeczniczka pabianickiej policji Joanna Szczęsna.

Reklama

Do uprowadzenia dziecka doszło przed jednym z bloków przy ul. Zgierskiej, gdy dziadek dwulatki wchodził z nią do mieszkania. Nagle pod blok podjechał opel, z którego wysiadło trzech mężczyzn; wewnątrz pozostała pasażerka.

"Jeden z mężczyzn zaczepił wchodzącego do mieszkania dziadka dwulatki i zaczął wyrywać mu dziecko. Między mężczyznami doszło do szarpaniny, w trakcie której 24-latek zabrał dziewczynkę i przekazał w ręce swoich kolegów. Ci pobiegli do zaparkowanego pod blokiem samochodu i oddali dwulatkę w ręce kobiety" - relacjonowała policjantka.

Jak się okazało, była to 27-letnia matka dziewczynki, która na mocy postanowienia sądu ma ograniczoną władzę rodzicielską. Dziecko powinno przebywać pod opieką ojca. Kobieta zleciła swemu konkubentowi i jego kolegom uprowadzenia dziecka.

Po zabraniu dwulatki cała czwórka odjechała w nieznanym kierunku. Dziadkowie dziecka, którzy opiekowali się dziewczynką pod nieobecność ojca, natychmiast zaalarmowali policję.

Dwójkę porywaczy zatrzymano w mieszkaniu na terenie Łodzi. Razem z nimi była również dziewczynka, która cała i zdrowa trafiła do swego ojca. Później zatrzymano dwóch 21-latków, którzy także pomagali w porwaniu. Wszyscy odpowiedzą za uprowadzenie małoletniej, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.