Jak poinformował PAP we wtorek rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu Paweł Petrykowski, zatrzymani odpowiedzą za liczne oszustwa i wyłudzenia pieniędzy. Są to: 30-letnia kobieta i 37-letni mężczyzna, mieszkańcy Wrocławia.

Reklama

"Oszuści oferowali wynajem mieszkania - atrakcyjnie położonego i za atrakcyjną cenę. Jednak po wpłaceniu zaliczki kontakt się z nimi urywał. Do tej pory policjanci ustalili, że w ten sposób oszukali co najmniej 25 osób, głównie studentów z całej Polski" - powiedział Petrykowski. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że zatrzymani wyłudzili co najmniej kilkanaście tys. zł.

Z uwagi na okres poprzedzający rok akademicki, zainteresowanymi byli głównie studenci spoza Wrocławia. Osoba zainteresowana rezerwując mieszkanie musiała wcześniej wpłacić zaliczkę. Część z pokrzywdzonych wpłaciła całą kwotę za miesiąc lub dwa. Niektórzy otrzymywali nawet klucze. Jednak, gdy trafiali do mieszkania, okazywało się, że klucze nie pasują do zamków w drzwiach. Policja nie wyklucza, że pokrzywdzonych może być więcej.

Przy zatrzymanych policjanci znaleźli wiele kart telefonicznych i kilka telefonów komórkowych.

Za oszustwo i wyłudzenie pieniędzy grozi do 8 lat więzienia.