O planach zakupów dla policji poinformował w czwartek w trakcie konferencji "Cło i granica" nadinsp. Andrzej Trela, zastępca komendanta głównego policji. Jak mówił, w 2011 r. policjanci mają kupić ok. 450 radiowozów dla oddziałów prewencji oraz 24 ambulanse. Do tego w planach jest też kupno 7 tys. kasków z przyłbicą, 2 tys. tarcz oraz 5,5 tys. tzw. ochron osobistych, czyli specjalnych mundurów dla funkcjonariuszy prewencji.

Reklama

W projekcie budżetu na przyszły rok przewidziano także zakup specjalistycznych samochodów rozpoznania chemiczno-biologicznego.

Ponadto resort spraw wewnętrznych planuje w 2011 r. inwestycję w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Tam na potrzeby Euro 2012 powstanie Centrum Dowodzenia Operacją, w tym Centrum Wymiany Informacji, które zajmie się koordynacją działań wszystkich służb zabezpieczających rozgrywki w skali całego kraju. Ponadto Centrum będzie służyło wymianie informacji zarówno w Polsce, jak i ze służbami z zagranicy. W Legionowie ulokowani będą też oficerowie łącznikowi z państw, których reprezentacje przyjadą na mistrzostwa.

Nadinsp. Trela podkreślił, że Centrum Wymiany Informacji będzie służyło policji również po mistrzostwach Europy.

Zgodnie z projektem budżetu państwa, nad którym pracuje obecnie Sejm, MSWiA w przyszłym roku przeznaczy 102,3 mln zł na współorganizację Euro 2012.