Do wydań bocznych wracają Elżbieta Byszewska, Edyta Suchacka i Marek Czunkiewicz - wszystkich rok temu z grafika usunął poprzedni szef "Wiadomości", Jacek Karnowski, więcej dyżurów dostanie też Bogdan Ulka.

Reklama

Z nieoficjalnych informacji wynika, ze dziś mają być też podpisane nominacje dla nowego sekretarza redakcji i zastępcy szefa "Wiadomości". Te stanowiska mają objąć były szef Radia dla Ciebie Paweł Kwieciński oraz Tomasz Adamczyk, były wydawca "Wydarzeń" Polsatu. Jednego z nich miała polecić sama dyrektor TVP1 Iwona Schymalla.

Z listopadowego grafika zniknęli natomiast Bartłomiej Wróblewski, Marcin Wikło, Adam Feder i Marek Pyza, czyli reporterzy ściągnięci do programu przez Karnowskiego. Z redakcją pożegnał się już Marcin Wikło. A Bartłomiej Wróblewski i Marek Pyza są na zwolnieniach lekarskich - wiadomo jednak, że ich umowy o pracę kończą się w listopadzie i nie zostaną przedłużone.

Wyszyńska odebrała też wydawanie głównych "Wiadomości" Ewie Świecińskiej i powierzyła piątkowy program Piotrowi Jaźwińskiemu. To wieloletni wydawca "Wiadomości", usunięty z zespołu przez Karnowskiego. Wróciła też i Katarzyna Bajszczak.

Teraz dołączy do nich Grzegorz Sajór (ostatnio TVP Info). oraz reporter Marcin Szewczak z redakcji zagranicznej TVP. Prezenterka Katarzyna Senyk będzie teraz prowadzić tylko boczne wydania "Wiadomości".