Tegoroczne Święto Niepodległości będzie obfitowało nie tylko w zwyczajowe parady i uroczystości przy warszawskim Grobie Nieznanego Żołnierza. W Bydgoszczy ruszy Niepodległościowy Rajd Rowerowy. W stolicy alternatywą dla rekonstrukcji historycznych będzie Rock Niepodległości, czyli koncert w klubie Palladium. – Zespół Cree Sebastiana Riedla zaśpiewa m.in. piosenkę w hołdzie powstańcom śląskim – mówi nam organizatorka koncertu Małgorzata Zakrzewska.

Reklama

Z kolei w Łodzi święto 11 listopada obchodzone jest już od... 3 listopada. Główną atrakcją Tygodnia Niepodległości jest gra miejska w PRL, Szuflandię i Pomarańczową Alternatywę. Na pomysł wpadli harcerze.

Jak co roku czeka nas również zadyma niepodległościowa. Z placu Zamkowego ruszy Marsz Niepodległości, któremu patronuje Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych, a organizuje m.in. Obóz Narodowo-Radykalny. Na spotkanie ze swoimi przeciwnikami już szykują się antyfaszyści z Koalicji 11 Listopada, którzy planują najpierw zablokowanie marszu, a potem zabawę na afterparty w Centralnym Domu Kultury.