Według specjalistów z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, dzisiaj na południu i w centrum kraju może spaść do 15 centymetrów śniegu. Momentami opady mogą być intensywniejsze. Niestety, na południowym wschodzie popada również deszcz, który będzie zamarzał. Uwaga na gołoledź.

Reklama

Najcieplej na Podkarpaciu. Tam miejscami temperatura może sięgnąć trzech stopni Celsjusza. W centrum Polski - od minus 7 do minus 4 stopni. Najzimniej - na Pomorzu i w Sudetach. Tam słupki rtęci mogą pokazać minus 9 stopni.

Silny wiatr da się we znaki na Wybrzeżu i na południu Polski. Momentami może być porywisty, który będzie powodował zawieje śnieżne.

Noc:

Na południu, w centrum i na wschodzie Polski zachmurzenie duże z opadami śniegu - może spaść do 10 centymetrów. Temperatura spadnie do minus 16 stopni w Sudetach i na Śląsku do minus 12 stopni na przeważającym terenie Polski. Najcieplej będzie nad morzem - minus 5 stopni Celsjusza.

Sobota:

Reklama

W północnej części kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i okresami opady śniegu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie przeważnie umiarkowane, a opady śniegu tylko lokalnie. Temperatura maksymalna od minus 8 stopni do minus 5 stopni, a miejscami na Podkarpaciu i Wybrzeżu cieplej, od minus 4 stopni do minus 2 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy okresami dość silny.

Warszawa

Dziś zachmurzenie umiarkowane, w ciągu dnia wzrost zachmurzenia do dużego z opadami śniegu, które okresami mogą być intensywne. Temperatura maksymalna - minus 5 stopni Celsjusza. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy zachmurzenie duże z opadami śniegu, które okresami będą intensywne. Prognozowany przyrost od 8 do 12 centymetrów. Temperatura minimalna spadnie do minus 12 stopni. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

W sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i okresowymi rozpogodzeniami. Temperatura maksymalna - minus 7 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany.