"We wtorek komendant wojewódzki policji w Bydgoszczy zdecydował o ufundowaniu nagrody w wysokości pięciu tys. zł dla osoby, której informacje przyczynią się do rozwiązania sprawy zaginionej dziewczynki. Taką samą kwotę przekazał na nagrodę również wójt gminy Aleksandrów Kujawski (Kujawsko-Pomorskie)" - poinformowała rzeczniczka kujawsko-pomorskiej policji Monika Chlebicz.

Reklama

14-letnia Ewelina, mieszkanka wsi Służewo w gminie Aleksandrów Kujawski, jechała w środę rano do szkoły rowerem. Do celu nie dotarła, a jej rower, porzucony w przydrożnym rowie, znalazła znajoma rodziny. Jednoślad miał uszkodzenia sugerujące, że mógł zostać uderzony przez inny pojazd. Nikt jednak nie zgłosił policji kolizji z udziałem roweru, wszczęto więc poszukiwania dziewczynki.

Dotychczas kilkaset osób - policjantów, strażaków i mieszkańców - przeszukało ponad 600 hektarów okolic wsi Służewo, gdzie ostatnio widziano dziewczynkę. Dalsze działania w takiej formie uznano za niecelowe, a śledztwo w tej sprawie prowadzone jest już tylko metodami operacyjnymi przez specjalną grupę poszukiwawczą, powołaną przez komendanta wojewódzkiego policji.

Funkcjonariusze cały czas sprawdzają wszystkie wiadomości w sprawie zaginionej dziewczynki, które wpływają do komisariatów w Kujawsko-Pomorskiem. Uruchomiono specjalny numer telefonu - 52 525 53 06, pod który można zgłaszać informacje mogące pomóc w poszukiwaniach nastolatki.