Chodzi o obiekty w Poznaniu przy al. Niepodległości (dawna siedziba oddziału TVP), w Janowej Górze i w Jachrance. W przypadku pierwszych dwóch nieruchomości postępowania przetargowe już zaczęto i wkrótce w prasie ukażą się ogłoszenia. Jeszcze w tym roku powinno też zostać rozpoczęte postępowanie przetargowe dla Jachranki.

Reklama

Na sprzedaż tych trzech nieruchomości zgodziła się rada nadzorcza telewizji publicznej, biuro prasowe TVP w odpowiedzi dla "Press" zapewniało, że cały proces sprzedaży ”uzgadniany jest na bieżąco z Ministerstwem Skarbu Państwa”. Formalna akceptacja resortu będzie potrzebna do sfinalizowania sprzedaży po rozstrzygnięciu przetargu (np. w 2007 roku ministerstwo nie zgodziło się na sprzedaż zwycięzcy przetargu z 2006 roku budynku TVP w Szczecinie).

Telewizja Polska ma jeszcze dziewięć innych zbędnych nieruchomości. Wszystkie będą sukcesywnie sprzedawane. Uzyskane pieniądze zostanę przeznaczane na rozwój bazy produkcyjnej i inwestycje technologiczne. TVP zaoszczędzi też na kosztach utrzymania niepotrzebnych obiektów (opłaty, podatki, energia, ochrona).