Jak informuje IMGW, Europa północna, północno-wschodnia i wschodnia będzie pod wpływem niżów z ośrodkami nad Morzem Norweskim, północną Norwegią i północną Rosją. Pozostała część kontynentu znajdzie się w zasięgu wyżów z centrami nad Wielką Brytanią, Francją i Węgrami. Polska będzie pod wpływem niżu znad północnej Norwegii. Z północnego zachodu na południowy wschód przemieszczał się będzie układ frontów atmosferycznych. Z zachodu napłynie nieco cieplejsza polarnomorska masa powietrza. Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 1002 hPa i będzie spadało.

Reklama

W piątek w kraju zachmurzenie duże, okresami opady śniegu, na zachodzie oraz na Wybrzeżu i Pomorzu okresami opady marznącego deszczu powodującego gołoledź. Temp. maks. od -6 st. na Podkarpaciu, -4 st. na Suwalszczyźnie, -2 st. w centrum, do 0 st. na Wybrzeżu, Pomorzu i zachodzie. Wiatr z kierunków zachodnich, umiarkowany, na wschodnim Wybrzeżu dość silny, porywisty, w porywach do 65 km/h.

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie duże z opadami śniegu, na zachodzie możliwy marznący deszcz powodujący gołoledź. Temp. min. od -7 do -4 st. na krańcach wschodnich, na Mazurach i Pomorzu, -3 st. na południowym zachodzie, do 0 st. lokalnie na zachodzie i Wybrzeżu. Wiatr południowo-zachodni i zachodni, umiarkowany, na północy porywisty, w porywach do 65 km/h, na Wybrzeżu silny i porywisty, w porywach do 90 km/h.

W sobotę w dzień pochmurno, okresami opady śniegu, na południu i zachodzie kraju możliwe przejściowe opady marznącego deszczu powodującego gołoledź. Temp. maks. od -2 st. na Podkarpaciu i Suwalszczyźnie do 0 st. w centrum i na zachodzie. Wiatr z kierunków zachodnich, umiarkowany, dość silny i porywisty, w porywach do 65 km/h, na zachodzie do 75 km/h, na Wybrzeżu silny i porywisty, w porywach do 90 km/h.

W Warszawie w piątek zachmurzenie duże z opadami śniegu. Temp. maks. -2 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. W nocy zachmurzenie duże z opadami śniegu. Temp. min. -3 st. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, w porywach do 50 km/h, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne, zachodni. W sobotę w dzień zachmurzenie duże, opady śniegu i deszczu ze śniegiem, możliwy marznący deszcz powodujący gołoledź. Temp. maks. 0 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, okresami porywisty, w porywach do 65 km/h, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne, zachodni. (PAP)

aja/