Jak informuje IMGW Polska jest pod wpływem niżu znad północnej Norwegii. Z północnego zachodu na południowy wschód przemieszczał się będzie układ frontów atmosferycznych. Z północnego-zachodu napływać będzie nieco cieplejsza, wilgotna masa powietrza. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1002 hPa i będzie spadać.

Reklama

W piątek zachmurzenie duże lub całkowite. Okresami opady śniegu, a na zachodzie kraju oraz na Wybrzeżu i Pomorzu możliwe również opady marznącego deszczu powodującego gołoledź. Temperatura maksymalna od -6 st. C na Podkarpaciu, około -1 st. C w centrum, do 1 st. C na Wybrzeżu. Wiatr z kierunków zachodnich, umiarkowany, na Wybrzeżu okresami dość silny, w porywach do 60 km/h.

W nocy zachmurzenie całkowite lub duże i opady śniegu, a na zachodzie kraju także opady marznącego deszczu powodujące gołoledź. Temperatura minimalna: na wschodzie kraju od -7 do -5 st. C, w pasie dzielnic centralnych (od Wybrzeża Wschodniego przez Kujawy, Mazowsze, Ziemię Łódzką, po Opolszczyznę, Górny Śląsk i Małopolskę) od -4 do -1 st. C, na zachodzie kraju od -2 st. C do zera, a na Wybrzeżu Zachodnim 1 st. C. Wiatr na południu kraju umiarkowany, wzrastający do dość silnego, porywisty, południowo-zachodni. Na pozostałym obszarze wiatr zachodni, dość silny, w porywach do 70 km/h, a na Wybrzeżu silny (40 do 50 km/h), w porywach do 90 km/h. We wschodniej połowie kraju wiatr powodować będzie zamiecie i zawieje śnieżne.

W sobotę zachmurzenie duże lub całkowite. Na północnym wschodzie kraju opady śniegu. Na pozostałym obszarze opady śniegu lub deszczu ze śniegiem, miejscami marznącego deszczu powodującego gołoledź. Temperatura maksymalna od -2 st. C na Podkarpaciu do 1 st. C na Wybrzeżu Zachodnim. Wiatr na południu kraju dość silny w porywach do 70 km/h, z kierunków zachodnich. Na pozostałym obszarze wiatr dość silny i silny (35 do 45 km/h), w porywach do 80 km/h, zachodni, a na Wybrzeżu silny (40 do 50 km/h), w porywach do 90 km/h, północno-zachodni.

W Warszawie zachmurzenie duże i opady śniegu, początkowo okresami o natężeniu umiarkowanym. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej od 2 do 4 cm. Temperatura maksymalna -2 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni.

W nocy zachmurzenie duże i opady śniegu. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej od 1 do 3 cm. Temperatura minimalna -3 st. C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, w porywach do 50 km/h, miejscami będzie powodował zamiecie i zawieje śnieżne, zachodni.

W sobotę zachmurzenie duże z opadami śniegu i deszczu ze śniegiem. Przejściowo możliwe opady marznącego deszczu, powodującego gołoledź. Temperatura maksymalna wyniesie zero. Wiatr dość silny, okresami porywisty, w porywach do 80 km/h, powodujący zamiecie i zawieje śnieżne, zachodni.