Odpowiadając na pytania dziennikarzy o komentarze oficjalnych przedstawicieli Polski po publikacji raportu MAK, Morozow oznajmił: "Zgodnie z załącznikiem 13 do konwencji o międzynarodowym lotnictwie cywilnym komisja techniczna MAK szczegółowo rozpatrzyła uwagi Rzeczpospolitej Polskiej do projektu raportu końcowego i uwzględniła komentarze o charakterze technicznym".

Reklama

"Jak wspomniano w decyzji komisji technicznej, śledztwo w sprawie katastrofy zostało zakończone i raport jest ostateczny" - dodał.

"Ponadto polska strona oficjalnie zwróciła się z prośbą, by załączyć uwagi (strony polskiej) do raportu końcowego, jeśli nie zostaną w nim one uwzględnione" - powiedział. - Decyzją komisji technicznej uwagi zostały załączone do raportu końcowego i stanowią jego nieodłączną część".

"Pragnę jeszcze raz podkreślić, że zgodnie z międzynarodowymi normami organ ds. badania wydarzeń lotniczych powinien być całkowicie obiektywny, absolutnie bezstronny i powinien opierać się politycznej lub innej ingerencji czy naciskowi" - dodał Morozow.