O aucie, spod którego wydobywają się iskry, szybko zostali poinformowani policjanci. Okazało się, że kierowca niekompletnego samochodu był pijany, a ford mondeo, którego prowadził, pochodził z wypożyczalni.

Reklama

Rano dyżurny zabrzańskiej policji uzyskał informację, że ulicą 3-go Maja, środkiem jezdni, porusza się samochód, a spod jego podwozia wydobywają się iskry. W ślad za tak opisanym autem ruszyły policyjne patrole.

Jeden z nich zatrzymał auto przy ul. Cisowej. Jak relacjonują policjanci, nie było z tym większych problemów, bo auto poruszało się bez dwóch kół. Podwozie pojazdu tarło o jezdnię i stąd opisywane przez świadków iskry.

Badanie stanu trzeźwości mieszkańca Gliwic dało wynik 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Po sprawdzeniu policyjnej bazy okazało się, że 28-latek jest poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania i listem gończym, wydanym przez Sąd Rejonowy w Gliwicach. Ciąży na nim wyrok 2 lat pozbawienia wolności.

Samochód, którym jechał mężczyzna, pochodzi z wypożyczalni. Został odstawiony na policyjny parking. Policjanci wyjaśnią, co działo się z autem od czasu wypożyczenia - brak kół nie jest jego jedyną usterką.

Podejrzany trafił do policyjnego aresztu. Gdy wytrzeźwieje zostanie przesłuchany. Usłyszy zarzuty prowadzenia auta pod wpływem alkoholu. Później zostanie doprowadzony do więzienia w celu odbycia kary pozbawienia wolności.