Cały dochód uzyskany ze sprzedaży cegiełek dla uczestników (po odliczeniu wydatków na organizację) zostanie przeznaczony przede wszystkim na dożywianie dzieci w szkołach z terenów najbardziej dotkniętych powodzią. Dziennikarze wesprą także fundację Rak&Roll, w ramach akcji "Wyrolluj raka - to nie cud, to medycyna!"

Reklama

Podczas balu, na którym bawić się będą ludzie mediów, polityki i biznesu, odbędzie się licytacja rysunków Henryka Sawki, Andrzeja Pągowskiego i Edwarda Lutczyna.

Charytatywny Bal Dziennikarzy organizowany jest od 1998 roku przez fundację założoną przez dziennikarzy pracujących w różnych mediach.

Zeszłoroczną imprezę odwiedził tragicznie zmarły w katastrofie Tu-154 Lech Kaczyński. Zdjęcia prezydenta z Dodą obiegły wtedy media. Plotkarskie serwisy internetowe pisały przy tej okazji o kreacji wokalistki, która przyciągała uwagę. Obiektywom fotoreporterów nie umknął również Piotr Najsztub, który na ten dzień przywdział oryginalny strój.

W ubiegłym roku podczas Charytatywnego Balu Dziennikarzy udało się zebrać ok. 240 tys. zł. Pieniądze zostały przeznaczone na wsparcie rodzin zastępczych oraz rodzinnych domów dziecka w najuboższych rejonach Polski.

W tym roku imprezę uświetni m.in. występ Macieja Maleńczuka z zespołem Psychodancing.