Dwie osoby zostały ranne rano w wypadku tramwaju w Gdańsku. Pojazd linii nr 7 wypadł z torów i uderzył w budynek mieszkalny przy ul. Jana z Kolna. Przez półtorej godziny ulica była zamknięta dla ruchu i nie kursowały tramwaje.
Jak poinformowała PAP rzeczniczka prasowa Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, nadkom. Magdalena Michalewska, w wypadku niewielkich urazów głowy doznały dwie osoby, pasażerowie tramwaju. Zostały przewiezione do szpitala na obserwację. Nikt z mieszkańców budynku nie został poszkodowany. Według wstępnej oceny konstrukcja budynku nie została naruszona.
Z powodu wypadku przez półtorej godziny trasą nie kursowały tramwaje. Wykolejony pojazd został już usunięty i ruch tramwajowy powoli jest przywracany. Policja odblokowała też ul. Jana z Kolna.
Na razie nieznane są przyczyny zdarzenia.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Powiązane
Zobacz
|