Akcja rozdawania nowych ubrań policjantom ruszyła pod koniec poprzedniego roku. W sumie komenda główna przekazała zimą dla mundurowych 26 tysięcy kompletów. Do policjantów nie trafiło jeszcze 4 tysiące sortów zimowych. Dlaczego część mundurów nie pasuje?

Reklama

Maciej Karczyński, rzecznik komendanta stołecznego policji informuje, że do funkcjonariuszy trafiły mundury w takich rozmiarach, które podali przy pierwszym zamówieniu w 2008 roku. Chociaż zapewnia, że jest możliwość wymiany niepasujących części umundurowania, rozmówcy gazety twierdzą, że na razie nie jest to możliwe, gdyż w magazynach nie ma dodatkowych kompletów. Policjanci wymieniają się więc między sobą.

Komenda Główna Policji podaje, że na razie policjanci złożyli 26 reklamacji dotyczących zimowych kurtek oraz trzy, które dotyczą spodni. Mundury są na gwarancji. Ich wykonawca po otrzymaniu reklamacji ma 30 dni na usunięcie wad.

Jak zapewnia KGP w tym roku do funkcjonariuszy ma trafić partia kolejnych 14 tysięcy kompletów. Do 2012 roku w nowe służbowe ubrania ma być wyposażonych w sumie ok. 65 tysięcy policjantów, którzy patrolują ulice.