Rozumienie tekstu pisanego oraz tekstu słyszanego - takie głównie umiejętności sprawdzały testy z języków obcych, jakie rozwiązywali gimnazjaliści. Niezależnie, jaki na egzaminie wybrali język, mieli do rozwiązania 13 zadań zamkniętych, czyli takich, w których trzeba wskazać jedną poprawną odpowiedź spośród podanych.

Reklama

Test rozpoczął się o godz. 9. Trwał półtorej godziny. Uczniowie z różnymi dysfunkcjami mogli pisać go 45 minut dłużej. Prace zostały zakodowane; sprawdzać je będą egzaminatorzy z okręgowych komisji egzaminacyjnych.

>>> Taki był egzamin gimnazjalny z języka obcego. Sprawdź się!

Jak poinformował PAP po egzaminie p.o. dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Tadeusz Mosiek, do kilku, prawdopodobnie do trzech szkół nie dostarczono odpowiednich płyt CD z nagranymi tekstami. "Na brak tych płyt nie zwrócili uwagi, ani przewodniczący, ani członkowie zespołów egzaminujących. W szkołach, których dotyczyło to zdarzenie uczniowie automatycznie nie mogli wysłuchać nagrań i rozwiązać części zadań. Uczniowie ci będą musieli przystąpić do egzaminu w terminie dodatkowym" - powiedział. Zaznaczył, że to są wstępne, nie do końca zweryfikowane informacje. "Nie ma jeszcze protokołów, nie znam szczegółów" - zaznaczył.

Według niego, były to jedyne sygnały o zakłóceniach w przebiegu czwartkowego egzaminu, jakie dotarły do CKE.