Gang specjalizujący się m.in. w podrabianiu kart kredytowych i handlu narkotykami rozbili policjanci z CBŚ. Członkowie grupy wywodzili się z Warszawy i podwarszawskich miejscowości, działali na terenie całej Polski i w Stanach Zjednoczonych."Zatrzymano w sumie 11 osób, mieszkańców Warszawy, Żyrardowa i powiatu legionowskiego. Pięć z nich zostało już aresztowanych, pozostałych sześć jest pod dozorem policyjnym" - powiedział PAP Karol Jakubowski z wydziału prasowego Komendy Głównej Policji.

Reklama

Jak ustalili funkcjonariusze CBŚ, głównym źródłem dochodu grupy było podrabianie kart kredytowych i bankomatowych. Gang miał też na swoim koncie rozboje, wymuszenia rozbójnicze, handel narkotykami, oszustwa bankowe oraz "pranie pieniędzy".

"Szajka wywodziła się z Warszawy i okolic, a jej działalność nie ograniczała się jedynie do stolicy. Z danych zgromadzonych przez CBŚ wynika, że grupa dokonywała przestępstw także na terenie Stanów Zjednoczonych" - dodał Jakubowski.

W akcji rozbicia grupy brało udział kilkudziesięciu policjantów. "W trakcie przeszukań zabezpieczyli karty bankomatowe i kredytowe, dokumenty bankowe, narkotyki - marihuanę i tabletki ekstazy oraz sprzęt elektroniczny, który został kupiony przy pomocy podrobionych kart" - zaznaczył Jakubowski. Śledztwo w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Apelacyjna w Warszawie.