Jak informuje IMGW, Europa północna znajduje się w zasięgu wyżu. Na pozostałym obszarze kontynentu dominują niże. Polska północna pozostaje na skraju wyżu znad Morza Barentsa, pozostała część kraju znajduje się na skraju niżu znad Węgier. Na krańcach południowych początkowo zaznaczać się będzie strefa frontu atmosferycznego. Z północy napływa chłodne powietrze arktyczne. Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 997 hPa i będzie wolno rosnąć.

Reklama

W niedzielę na zachodzie i miejscami w centrum kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane okresami duże i miejscami przelotne opady deszczu, a w województwach: opolskim, śląskim, małopolskim, podkarpackim, lubelskim i na południu województwa mazowieckiego miejscami burze. Wysokość opadów deszczu w województwach: małopolskim, podkarpackim i na południu lubelskiego wyniesie od 10mm do 15mm, a punktowo w opadach burzowych do 30mm. Temperatura maksymalna od 13 st.C na północnym wschodzie do 18 st.C na Dolnym Śląsku, jedynie na Pomorzu od 10 st.C do 14 st.C, a nad samym morzem od 8 st.C do 11 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany północny i północno-wschodni, miejscami nad morzem i w strefie burz dość silny i porywisty w porywach do 60 km/h.

W nocy na wschodzie kraju i w Małopolsce zachmurzenie umiarkowane okresami duże i miejscami słabe przelotne opady deszczu. Na południowym wschodzie początkowo możliwe burze. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie przeważnie małe. Na południowym wschodzie kraju temperatura minimalna od 4 st.C do 7 st.C, na pozostałym obszarze od 1 st.C do 4 st.C i miejscami przygruntowe przymrozki do -3 st.C, nad morzem od 2 do 5 st.C. Wiatr z kierunków północnych, słaby i umiarkowany, miejscami nad morzem dość silny i porywisty w porywach do 60 km/h.

W poniedziałek na wschodzie Polski, na Pogórzu oraz we wschodniej i środkowej części Pomorza zachmurzenie umiarkowane lub duże, okresami przelotne opady deszczu. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna przeważnie od 9 st.C do 13 st.C, cieplej na południu Mazowsza, na Lubelszczyźnie, Górnym Śląsku i w Małopolsce 14 st.C, 15 st.C. Nad samym morzem od 6 st.C do 9 st.C. Wiatr z kierunków północnych, słaby i umiarkowany, miejscami nad morzem dość silny, w porywach do 60 km/h.

W niedzielę w Warszawie zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 16 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, północny. W nocy początkowo zachmurzenie umiarkowane i duże i możliwe przelotne opady deszczu. W ciągu nocy postępujące rozpogodzenia. Temperatura minimalna 4 st.C. Wiatr słaby, północny. W poniedziałek w stolicy zachmurzenie małe i umiarkowane. Możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 14 st. C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, północny i północno-zachodni.

Reklama