Dyrektorka III LO im. Dionizego Czachowskiego w Radomiu została w piątek przesłuchana na komendzie i zwolniona do domu. Policjanci przeszukali także jej mieszkanie.

Reklama

Dyrektorce postawiono dwa zarzuty przywłaszczenia mienia. "Chodzi o telewizor, który wygrał w konkursie jeden z uczniów szkoły. Telewizor początkowo znajdował się w szkole, a po jakimś czasie dyrektorka zabrała go do swojego domu" - wyjaśniła Leszczyńska.

Drugi zarzut dotyczy w sumie 20 tys. zł, przekazywanych szkole w ratach w latach 2006-2009 przez firmę ubezpieczeniową, w której ubezpieczeni byli uczniowie liceum. Gotówką miała dysponować Rada Rodziców, która jednak pieniędzy nie otrzymała.

Leszczyńska powiedziała, że policja prowadzi dalsze czynności związane z wyjaśnieniem sprawy. Dodała, że przesłuchiwani są inni pracownicy szkoły.

Sprawa ma związek z nieprawidłowościami finansowymi, które wykazała kontrola radomskiego magistratu. Chodziło m.in. o niezgodny z prawem podział pieniędzy z funduszu socjalnego na wycieczki grupy nauczycieli do Egiptu.