Do zabójstwa doszło na początku roku. 18 stycznia syn zaniepokojony brakiem kontaktu z matką udał się do jej mieszkania na Ursynowie; tam, w łazience odnalazł jej ciało. Z ustaleń śledczych wynika, że kobieta mieszkała ze swoim byłym mężem Andrzejem L. Od dawna była z nim w konflikcie. Mieszkała w osobnym pokoju zamykanym na klucz.

Reklama

Jak podaje policja, zleceniodawcą zabójstwa 59-letniej kobiety był właśnie jej były mąż. Bezpośrednim wykonawcą miał być za 15 tys. zł poszukiwany Stanisław Kołodyński. Mężczyźnie pomógł Mirosław G., któremu zapłacił 5 tys. zł. Andrzej L. oraz Mirosław G. zostali aresztowani na trzy miesiące. G. przyznał się do tego, że uczestniczył w zabójstwie kobiety.

"Prokurator nadzorujący postępowanie wydał zarządzenie o ujawnieniu wizerunku i danych osobowych podejrzanego Stanisława Kołodyńskiego" - powiedział we wtorek PAP rzecznik komendanta stołecznego policji podinsp. Maciej Karczyński.

Jak dodał, poszukiwany mężczyzna ponad 25 lat spędził w aresztach śledczych i zakładach karnych. Odbywał kary za kradzieże, rozboje oraz usiłowanie zabójstwa przy użyciu broni palnej.

KSP podała jego rysopis: wzrost około 165 - 170 cm, szczupłej budowy ciała. Osoby, które posiadają informacje o miejscu pobytu poszukiwanego proszone są o kontakt z policją pod nr 22 603 65 59 od godz. 8 do 21 lub 997 czy 112. Policja gwarantuje anonimowość.