Prezydent Bronisław Komorowski zaznaczył, że taka alejka "na sto procent należy się radiowej +Trójce+".

Reklama

"Przez wiele lat mieszkaliśmy przy ul. Rozbrat. Z +Trójką+ sąsiadujemy i przyjaźnimy się od lat i zawsze było to miłe sąsiedztwo. To teren, gdzie z psem i z dziećmi zawsze dobrze się spacerowało" - powiedział prezydent i zapewnił, że z pewnością będzie w to miejsce powracał.

W ceremonii otwarcia alei uczestniczyli m.in. dziennikarze Trójki, w tym jej dyrektor Magdalena Jethon, a także Anna Nehrebecka, Urszula Dudziak i Zbigniew Zamachowski.

"Mieszkam bardzo blisko, dlatego będę tutaj często. To piękny pomysł, taki +trójkowy+, by nazwać tak tę aleję" - powiedziała PAP Urszula Dudziak. Zadeklarowała, że jest słuchaczką stacji. "Trójka jest właśnie dla takich osób jak ja: młodych z długim stażem. Zawsze mam nastawioną +Trójkę+ i nic nie straciła na świeżości i oryginalności. Ma swoich wiernych słuchaczy, którzy zawsze przy niej będą" - oceniła.

Jak przypomniał w rozmowie z PAP słuchacz "Trójki" Piotr Jedliński, pismo do Rady Warszawy w sprawie nadania alejce nazwy złożyła obecna dyrektor Programu Trzeciego Magdalena Jethon. "Sprawa się przeciągała, więc założyliśmy stronę na Facebooku. Umieściłem tam maile do warszawskich radnych i zaczęliśmy bombardować ich mailami, jak zwykle. No i tak mamy alejkę" - powiedział.

"Trójki słucham od zawsze. To najlepszy eter na świecie. (...) To radio o największym spektrum tematów i muzyki" - dodał. Aleja Radiowej Trójki swoją nazwę nosi formalnie od czwartku 12 maja br. Wówczas decyzję o nadaniu nazwy podjęli warszawscy radni. Aleja prowadzi wzdłuż Kanału Piaseczyńskiego od ulicy Myśliwieckiej w stronę Zamku Ujazdowskiego.