Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1001 hPa i będzie rosnąć.

Reklama

W piątek w kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, okresami przelotne opady deszczu. Miejscami burze, głównie na północy oraz południu Polski. Na północnym wschodzie w burzach prognozowana wysokość opadów do 15 mm. Temperatura maksymalna od 17 st. na północy, do 20 st. w centrum i 24 st. na południowym wschodzie. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, w czasie burz dość silny, w porywach do 70 km/h, z kierunków zachodnich.

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie małe i umiarkowane. Jedynie miejscowo duże i zanikające, przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 7 st. miejscami na północy, około 11 st. w centrum, do 13 st. na południu. W rejonach podgórskich temperatura od 7 do 9 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami porywisty, w porywach do 55 km/h, zachodni i północno-zachodni.

W sobotę zachmurzenie małe, w ciągu dnia umiarkowane, okresami duże z miejscowymi przelotnymi opadami deszczu. Na południu Polski możliwe burze. Temperatura maksymalna od 17 st., 18 st. miejscami na północy Polski, do 19 st., 21 st. na pozostałym obszarze. W rejonach podgórskich temperatura od 15 do 18 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami porywisty, w porywach do 55 km/h, w czasie burz dość silny, w porywach do 70 km/h, z kierunków zachodnich.

W piątek w Warszawie zachmurzenie duże i przelotne opady deszczu. Po południu większe przejaśnienia i zanik opadów. Temperatura maksymalna 19 st. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, zachodni. W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna 9 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. W sobotę pogodnie. Temperatura maksymalna 19 st. Wiatr umiarkowany, północno-zachodni.