Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 985 hPa i będzie się wahać.

Reklama

W sobotę w kraju zachmurzenie duże i całkowite. Opady deszczu. W centrum i na zachodzie wysokość opadów może wynieść 15-25 mm, lokalnie do 30 mm. Temp. maks. od 13 st. na południowym zachodzie do 19 st. na północnym wschodzie. Wiatr umiarkowany, nad samym morzem dość silny, a miejscami na Pomorzu i południowym zachodzie porywisty, zachodni i północno-zachodni.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie duże i całkowite. Opady deszczu, w centrum i na południu kraju miejscami o natężeniu umiarkowanym. Przewidywana wysokość opadów, w Polsce południowej lokalnie do 35 mm. Temp. min. 8-11 st., cieplej na Pomorzu 12-16 st. Wiatr na ogół umiarkowany, na zachodzie przeważnie z kierunków zachodnich, a na wschodzie południowo-wschodni i południowy.

W niedzielę zachmurzenie przeważnie duże, okresami opady deszczu. Na krańcach południowych kraju, w rejonach górskich prognozowana wysokość opadów lokalnie do 15 mm. Temp. maks. 16-20 st., tylko w rejonach górskich niższa ok. 14 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich na wschodzie kraju, a na zachodzie północny i północno-zachodni.

W Warszawie w sobotę zachmurzenie całkowite i opady deszczu. Opady okresami o natężeniu umiarkowanym, przewidywana suma opadów 10-15 mm. Temp. maks. 14 st. Wiatr umiarkowany, południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie duże i opady deszczu. Temp. min. 10 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-wschodni. W niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temp. maks. 17 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni.