Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1002 hPa i będzie powoli spadać.

Reklama

W sobotę na przeważającym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie lokalnie, na północy kraju, w centrum oraz w Karpatach, okresowy wzrost zachmurzenia do dużego i tam możliwy przelotny deszcz. Temp. maks. od 20 st., 21 st. na krańcach północnych i północno-wschodnich oraz w kotlinach karpackich do 22 st., 25 st. na pozostałym obszarze. Wiatr na północy kraju słaby i umiarkowany, południowo-zachodni, na pozostałym obszarze słaby, zmienny.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie małe, lokalnie umiarkowane. Miejscami silne zamglenia i mgły ograniczające widzialność do słabej i bardzo słabej. Temp. min. od 10 st. na północnym wschodzie, na Pomorzu Wschodnim oraz w kotlinach i dolinach górskich do 12 st., 15 st. na pozostałym obszarze. Wiatr słaby, na przeważającym obszarze zmienny, a na zachodzie kraju z kierunków południowych.

W niedzielę zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie na krańcach północno-zachodnich oraz południowo-wschodnich okresowy wzrost zachmurzenia i tam lokalnie przelotny deszcz. W Bieszczadach możliwa burza. Temp. maks. od 23 st., 24 st. na krańcach północno-wschodnich, 25-27 st. na przeważającym obszarze, do 29 st. lokalnie na Śląsku i w Małopolsce. Wiatr słaby i umiarkowany, jedynie podczas burz dość silny i porywisty południowo-wschodni.

W Warszawie w sobotę pogodnie. Temp. maks. 23 st. Wiatr słaby, zmienny. W nocy również pogodnie. Temp. min. 12 st. Wiatr słaby, zmienny. W niedzielę słonecznie. Temp. maks. 26 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni.