Jak poinformował PAP we wtorek Wojciech Wybraniec z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymani to 30-letni mężczyzna i 22-letnia kobieta, którzy nie tylko ukrywali poszukiwanego listem gończym 23-letniego Wiktora Szewczyka ps. Stopa, ale także pomogli mu w ucieczce przed policją.

Reklama

"Zatrzymani wrocławianie odpowiedzą za pomoc przestępcy. Grozi im do pięciu lat więzienia" - powiedział Wybraniec, ostrzegając jednocześnie innych, którzy chcieliby pomagać poszukiwanemu przestępcy.

List gończy za Szewczykiem wystawiła 5 sierpnia wrocławska prokuratura. "Stopa" podejrzany jest o rozbój i zabójstwo kasjera jednej z wrocławskich stacji benzynowych kilka dni wcześniej. Jest jednym z dwóch przestępców, którego prokuratura podejrzewa o udział w zabójstwie.

Z listu gończego wynika, że Szewczyk ma 185 - 190 cm wzrostu. Jest szczupłej budowy ciała, ma krótkie blond włosy.

Policja apeluje do wszystkich, którzy go widzieli o natychmiastowy kontakt z KWP we Wrocławiu pod numerem: 71 340-34-00 - czynnym całą dobę lub bezpośrednio z oficerami Zespołu Poszukiwań Celowych pod numerami 71 340-44-55, 71 340-35-38 lub 71 340-31-92.

Prezes koncernu PKN ORLEN wyznaczył 20 tys. zł nagrody dla osoby, która pomoże w schwytaniu przestępcy.

Do tej pory policji udało się zatrzymać siedmiu mężczyzn podejrzewanych o udział w napadzie na stację benzynową. Sąd aresztował pięciu z nich. Wrocławska prokuratura zarzut zabójstwa postawiła do tej pory tylko jednemu z aresztowanych.