Jak poinformował PAP w piątek nadkom. Krzysztof Zaporowski z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, zatrzymani są mieszkańcami Wrocławia, mają 18 i 19 lat. "Są oni podejrzewani o pomoc w przygotowaniu do napadu oraz pomoc w ukrywaniu się sprawcy zabójstwa. W mieszkaniu młodszego z zatrzymanych funkcjonariusze znaleźli blisko 700 porcji marihuany" - powiedział policjant.

Reklama

Za pomoc w przygotowaniu do napadu mężczyznom grozi do 12 lat więzienia, a za pomoc w ukrywaniu sprawcy zabójstwa - do 8 lat więzienia. Do napadu na stację benzynową przy ul. Krzywoustego we Wrocławiu doszło pod koniec lipca. Dwóch mężczyzn weszło do budynku i chciało okraść stację. Podczas szamotaniny 22-letni kasjer został ugodzony nożem. Mimo reanimacji zmarł w szpitalu.

Do tej pory policjanci zatrzymali w sumie 11 mężczyzn, związanych z napadem na stację. Sąd tymczasowo aresztował już pięciu z nich. 18 sierpnia policji udało się zatrzymać poszukiwanego listem gończym Wiktora Sz., pseud. Stopa, któremu prokuratura postawiła zarzut zabójstwa. Podczas przesłuchania mężczyzna przyznał się do winy, grozi mu dożywocie. Oprócz "Stopy" zarzut zabójstwa postawiono jeszcze jednemu z aresztowanych.