"W tej chwili oceniamy, że następne zabiegi będziemy wykonywali w trybie odroczonym. Będą to zabiegi rekonstrukcyjne, w związku z tym nie ma konieczność, aby je wykonywać w dniu dzisiejszym, albo jutrzejszym" - zaznaczył.

Reklama

"Liczymy na to, że będzie dobrze, że (...) terapia zakończy się sukcesem. (...) Liczymy na to, że pacjent będzie mógł chodzić o własnych nogach" - dodał. Zaznaczył, że obecnie Wałęsa przebywa w śpiączce.

"Jesteśmy cały czas w kontakcie z rodziną" - poinformował. Powiedział też, że szczegółowe informacje na temat stanu zdrowia Jarosława Wałęsy przekaże w niedzielę o godz. 10.

Jarosław Wałęsa, europoseł PO, syn byłego prezydenta Lecha Wałęsy, został wieczorem przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do warszawskiego szpitala przy ulicy Szaserów ze szpitala w Płocku, do którego trafił po wypadku drogowym. Wałęsa jechał na motorze, zderzył się w Stropkowie pod Sierpcem (Mazowieckie) z toyotą rav4.

Według wstępnych ustaleń płockiej prokuratury, która bada okoliczności wypadku, do zderzenia doszło, gdy stojąca na poboczu toyota rav4 włączała się do ruchu.