Dziennik Gazeta Prawana logo

Podharcmistrz - pedofil w rękach policji

7 października 2011, 12:53
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Podharcmistrz jednego z małopolskich szczepów jest w rękach policji. Funkcjonariusze podejrzewają go o pedofilię.

Prokuratura oskarżyła 36-letniego podharcmistrza z jednej z podkrakowskich miejscowości o zmuszenie do stosunków seksualnych dwóch dziewczynek, w tym jednej poniżej 15. roku życia. Mężczyzna przyznał się do stawianych mu zarzutów.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Krakowie Bogusława Marcinkowska poinformowała w piątek, że Szymon P. otrzymał dwa zarzuty. Pierwszy z nich dotyczy kilkukrotnego dopuszczenia się czynności seksualnej i doprowadzenia do takiej czynności nieletniej poniżej 15. roku życia. Drugi związany jest z podobnymi czynami wobec nieletniej, która przekroczyła wiek 15 lat.

Dodatkowa kwalifikacja czynów dotyczy wykorzystania stosunku zależności, w jakim znajdowały się pokrzywdzone dziewczynki. Mężczyzna pełnił funkcję podharcmistrza i wychowawcy w grupie harcerskiej, do której nastolatki należały. Mężczyzna przyznał się do stawianych mu zarzutów i złożył wyjaśnienia. Grozi mu od dwóch do 12 lat więzienia.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło RMF FM
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj