Organizatorem jest Polska Federacja Felinologiczna - "Felis Polonia". Będzie to największa i najbardziej prestiżowa na świecie impreza hodowców i wystawców kotów, a także sympatyków zwierząt. Do stolicy Wielkopolski przyjadą najpiękniejsze koty z całego świata, a rekordowa liczba zgłoszeń stanowi o fakcie, iż jest to największa wystawa kotów w historii! Zobaczyć będzie można na tej wystawie ponad półtora tysiąca kotów niezwykle rzadkich lub nawet nie spotykanych w polskich hodowlach ras.

Reklama

"FIFe World Cat Show" to największe i najbardziej prestiżowe wydarzenie dla światowego środowiska felinologicznego, entuzjastów kocich ras i miłośników zwierząt. Taka wystawa odbywa się tylko raz w roku i za każdym razem w innym kraju! Polska będzie gościła najpiękniejsze koty z całego świata, czołowych hodowców oraz elitę sędziowską.

"Światowa Wystawa to jednak nie tylko nadawanie tytułów kotom i ich właścicielom, to również doskonała okazja do spotkań, wymiany doświadczeń, pozyskiwania kontaktów oraz edukacji świadomego i odpowiedzialnego hodowania zwierząt." - mówi Wojciech Albert Kurkowski, prezes Polskiej Federacji Felinologicznej "Felis Polonia" - organizatora wystawy. "To także jedyna w swoim rodzaju okazja do zaprezentowania Polakom prawdziwych kocich gwiazd, posiadających najwyższe możliwe tytuły Supreme Champion i Supreme Premior i finalnie zdobywających najwyższe tytuły - Zwycięzcy Świata roku 2011!"

O tytuł Zwycięzcy Świata (World Winner) walczyć będą koty najwyżej ocenione przez sędziów w kwalifikacjach. Warto jednak dodać, że aby znaleźć się na światowej wystawie, wystawcy muszą prezentować z sukcesami swoich czworonożnych pupili na wystawach w ciągu całego roku.

"Taki system kwalifikacji gwarantuje obecność absolutnie najdoskonalszych kotów w rasach, a wszystkim odwiedzającym wystawę, możliwość poznania nie tylko "kocich gwiazd", ale także takich ras i odmian barwnych, których być może nigdy wcześniej nie widzieli" - podkreśla Kurkowski.

Organizatorzy zadbali również o atrakcje dodatkowe dla szerszej publiczności...

"Przygotowaliśmy dla zwiedzających konkursy, występy artystyczne oraz zabawy dla dzieci. Spektakularne będzie nie tylko otwarcie wystawy i bardzo widowiskowe finały, ale cała wystawa przy tej ilości kotów i stoisk jakie będą na niej gościć na pewno będzie wyjątkowo pasjonująca. Dla wielu hodowców wystawców zwierzaków będzie to często jedyna możliwość znalezienia wyjątkowych produktów, które zazwyczaj są niedostępne w codziennej sprzedaży. W czasie trwania wystawy każdy kto kupi bilet będzie mógł wziąć udział w wyborze „Kota Publiczności”, w konkursie tym jedna z głosujących osób wygra bardzo atrakcyjną nagrodę w postaci tabletu iPad! Mamy nadzieję, że również poprzez różne formy rozrywki i aktywności, uda nam się zarazić naszym "kocim entuzjazmem" wszystkich tych, którzy jeszcze kotów w swoich domach nie mają. We współpracy z instytucjami działającymi na rzecz zwierząt chcielibyśmy również edukować jak świadomie i odpowiedzialnie stać się opiekunem kota. Mamy nadzieję, że wszystko, co zaproponujemy gościom wystawy będzie wystarczającym argumentem, by spędzić ostatni październikowy weekend tego roku z kotami." - mówi Kurkowski.

Światowe Wystawy Kotów od lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Ostatnia odbyła się we francuskim St. Etienne (2010), w tym roku liczymy na to, iż poznańską wystawę odwiedzi ponad 30 tys. osób, ilość zgłoszonych na nią kotów już jest światowym rekordem. Za rok wystawa będzie miała miejsce w chorwackim Zagrzebiu.

Poznański World Cat Show' 2011 odbędzie się w dniach 29 i 30 października.