Cztery osoby, w tym Konrad T. - świadek koronny w śledztwie przeciwko Lwu R. staną przed sopockim sądem rejonowym. Łódzka prokuratura apelacyjna oskarżyła ich m.in. o pozbawienie wolności innej osoby. Grozi im kara do 10 lat więzienia. Jak poinformował PAP rzecznik PA Jarosław Szubert mężczyźni, wśród których oprócz Konrada T. są dwaj byli policjanci - Ryszard M. i Marek K., usłyszeli również zarzut użycia przemocy i gróźb zamachu na życie i zdrowie pokrzywdzonego w celu zmuszenia go do niekorzystnego rozporządzenia mieniem.

Reklama

W akcie oskarżenia został zawarty wniosek do sopockiego sądu o wydanie wyroku skazującego bez przeprowadzenia rozprawy wobec Konrada T. Sprawa oskarżonych została wyodrębniona z prowadzonego od połowy 2007 roku w łódzkiej prokuraturze apelacyjnej śledztwa dotyczącego m.in. licznych przestępstw o charakterze korupcyjnym, przestępstw przeciwko wymiarowi sprawiedliwości oraz przeciwko wiarygodności dokumentów, popełnionych w latach 2000-2007 w Warszawie oraz w innych częściach kraju.

W śledztwie tym jednym z głównych oskarżonych jest znany producent filmowy Lew R. Oprócz niego wśród oskarżonych są m.in. jego syn Marcin R., adwokaci Robert D. i Luiza T. oraz sześcioro lekarzy m.in. Krzysztof J., Jerzy D., Maria Ż.-L. i Andrzej P. Akt oskarżenia trafił już do warszawskiego sądu. W sumie podejrzewanych w sprawie fałszowania dokumentacji medycznej jest ok. 100 osób. Dotychczas zarzuty popełnienia przestępstw usłyszało łącznie 60 osób.