Jak informuje IMGW, Europa południowa i środkowo-wschodnia są w zasięgu słabych wyżów, pozostała część kontynentu znajduje się w zasięgu układów niżowych z frontami atmosferycznymi. Polska jest w obszarze podwyższonego ciśnienia, na krańcach wschodnich oddziaływać będzie strefa rozmywającego się frontu chłodnego. Natomiast nad Bałtykiem z zachodu na wschód przemieszczać się będzie mało aktywny front ciepły. Z zachodu napływa ciepłe powietrze polarno-morskie. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1011 hPa i będzie lekko wzrastać.

Reklama

We wtorek 1 listopada zachmurzenie umiarkowane i duże, na zachodzie Polski miejscami rozpogodzenia. Miejscami zamglenia, a początkowo lokalne mgły. Na południowym wschodzie miejscami opady mżawki. Temperatura maksymalna od 9 st. C na północnym wschodzie, 13 st. C w centrum, do 15 st. C na południowym zachodzie. Wiatr słaby, na północnym zachodzie umiarkowany, południowo-wschodni i południowy.

W nocy zachmurzenie małe lub umiarkowane, miejscami na wschodzie duże. Lokalnie zamglenia i mgły. Temperatura minimalna od 2 do 5 st. C, na Pomorzu i wybrzeżu od 5 do 8 s. C, w dolinach górskich od -1 do 1 st. C. Wiatr słaby, z kierunków południowych.

W środę 2 listopada zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na krańcach wschodnich początkowo miejscami duże. Temperatura maksymalna od 10 st. C na północnym wschodzie do 14 st. C na południowym zachodzie. Wiatr słaby, nad morzem miejscami umiarkowany, południowo-wschodni i południowy.

Reklama

W Warszawie we wtorek zachmurzenie duże, a pod wieczór większe przejaśnienia. Temperatura maksymalna 12 st. C. Wiatr słaby, południowo-wschodni.

W nocy zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Miejscami silne zamglenia, możliwa mgła. Temperatura minimalna 5 st. C. Wiatr słaby, południowo-wschodni.

W środę zachmurzenie początkowo umiarkowane i stopniowe rozpogodzenie. Temperatura maksymalna 13 st. C. Wiatr słaby, południowo-wschodni.