Dziennik Gazeta Prawana logo

Tak policja ochroni dziennikarzy podczas imprez

29 listopada 2011, 06:14
Ten tekst przeczytasz w 0 minut
Tak policja ochroni dziennikarzy podczas imprez
Shutterstock
Po atakach na dziennikarzy i pracowników mediów policja chce specjalnie zabezpieczać miejsca, gdzie podczas imprez masowych stoją wozy stacji telewizyjnych i radiowych - informuje "Gazeta Wyborcza".

"Chcemy stworzyć <bezpieczne wyspy> dla tych pojazdów. Zapewnimy ochronę i drogę ewakuacji" - mówi rzecznik KGP Mariusz Sokołowski.

Jest też pomysł wydawania kamizelek z napisem "prasa" czy przekazywania redakcjom informacji - także zdobytych operacyjnie - skąd mogą spodziewać się niebezpieczeństwa i jakich miejsc unikać. "To są propozycje dla tych, którzy będą chcieli" - dodaje Sokołowski.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj