Jak poinformowało biuro prasowe Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, zatrzymany 34-latek pracował na kierowniczym stanowisku w jednej z dużych firm zarządzających galeriami handlowymi na terenie Trójmiasta.

Pod koniec 2009 roku zaczął żądać od jednej z firm budowlanych pieniędzy w zamian za zlecanie jej prac w obiektach. Właściciele spółki zapłacili mu w sumie - za kilka zleceń - 10 tys. zł. Gdy mężczyzna za kolejne, większe zlecenie zażądał 100 tys. zł, zgłosili rzecz policji.

Mężczyzna został zatrzymany w niedzielę. Przedstawiono mu pięć zarzutów związanych z korupcją gospodarczą. Sąd zastosował wobec 34-latka dozór policyjny. Grozi mu 5 lat pozbawienia wolności.

Policja apeluje do osób, które ewentualnie spotkały się z przypadkami żądania łapówek za remonty w galeriach handlowych, o kontakt z Wydziałem ds. Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku pod numerami tel. (58) 32 15 960 lub 609 680 981. Funkcjonariusze przypominają, że osoby, które wręczyły korzyści majątkowe, ale same zgłoszą się na policję i ujawnią wszystkie istotne okoliczności przestępstwa, nie podlegają karze.