Rozpracowaniem grupy zajmującej się włamaniami do domów na terenie kilku województw funkcjonariusze z wydziału kryminalnego stołecznej policji zajmowali się od kilku miesięcy. "Z policyjnych ustaleń wynikało, że sprawcy włamywali się na posesje podczas nieobecności domowników. Wynosili sprzęt agd i rtv, złotą i srebrną biżuterię oraz pieniądze. Część zrabowanych rzeczy przekazywali członkom swoich rodzin, znajomym i sąsiadom, a resztę sprzedawali" - powiedział we wtorek PAP Mariusz Mrozek z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji.

Reklama

Zatrzymano łącznie dziewięć osób. W ich domach policjanci znaleźli monety, sprzęt rtv i agd, amunicję do broni palnej i niewielkie ilości narkotyków. Odzyskano też około 500 sztuk różnego rodzaju biżuterii m.in. pierścionki, kolie i zegarki.

Pięciu z zatrzymanych po przesłuchaniu zwolniono, a czterem pozostałym przedstawiono zarzuty. Dwóch mężczyzn, 30-letni Tomasz K. i 36-letni Paweł R., odpowie za kradzież z włamaniem i działanie w zorganizowanej grupie przestępczej, 30-letni Adam G. za posiadanie narkotyków, a 32- letni Michał R. za paserstwo.

Sąd zdecydował o trzymiesięcznym aresztowaniu wobec podejrzewanych o włamania. Natomiast pozostali dwaj odpowiadać będą z wolnej stopy - poinformowała policja.

We wtorek o godz. 9. w Komendzie Stołecznej Policji w Pałacu Mostowskich będzie można zobaczyć skradzioną biżuterię, pochodzacą z różnych kradzieży.

"Osoby zainteresowane rozpoznaniem przedmiotów proszone są o kontakt z wydziałem kryminalnym stołecznej policji pod numerem telefonu 22 603 63 13 lub bezpośrednio z policjantem prowadzącym sprawę aspirantem Piotrem Grabowskim dzwoniąc na numer telefonu 22 603 69 88" - poinformował Mrozek.