Europa pozostanie w zasięgu rozległego wyżu znad Rosji, tylko na Półwyspie Apenińskim i Wyspach Brytyjskich zaznacza się wpływ niżów z frontami atmosferycznymi. Polska jest w zasięgu wyżu znad Rosji. Ze wschodu napływa mroźne powietrze polarno-kontynentalne.

Reklama

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1032 hPa i będzie się wahało.

W poniedziałek w kraju bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Temp. maks. od -12 st. na krańcach wschodnich do -10 st. w centrum i -7 st., -4 st. na krańcach zachodnich oraz na wybrzeżu. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, wschodni i południowo-wschodni.

W nocy z poniedziałku na wtorek bezchmurnie lub zachmurzenie małe, miejscami zamglenia ograniczające widzialność do słabej. Temp. min. od -22 st. na północnym wschodzie do -17 st. w centrum i -12 st., -10 st. na krańcach zachodnich kraju oraz na wybrzeżu. W dolinach karpackich spadki temperatury do -24 st. Wiatr słaby i umiarkowany wschodni, na Pomorzu południowo-wschodni.

We wtorek w kraju bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Temp. maks. od -14 st. na północnym wschodzie do -11 st. w centrum i -6 st. na krańcach zachodnich. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni, na północy miejscami południowo-wschodni.

W Warszawie w poniedziałek słonecznie. Temp. maks. -9 st. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. W nocy zachmurzenie małe. Temp. min. -19 st. Wiatr słaby, wschodni. We wtorek w stolicy słonecznie. Temp. maks. -12 st. Wiatr słaby, wschodni.