Jak poinformował PAP w piątek rzecznik zabrzańskiej policji aspirant sztabowy Marek Wypych, przestępca został zatrzymany w związku z popełnionymi od 2010 r. ok. 30 oszustwami internetowymi. Oszustwa dotyczyły zrywanych przez niego - po opłaceniu należności - transakcji dotyczących przede wszystkim replik broni i gier.

Reklama

Zatrzymany 21-letni zabrzanin o swoim pomyśle z biletami na Euro 2012 powiedział nam sam. Wpisując do przeglądarki hasła +kupić bilet+ i +Euro 2012+ znalazł fora internetowe. Na jednym z nich zalogował się i zaoferował do sprzedaży bilety, których nigdy nie miał - powiedział policjant.

Nie próbował tam wklejać wizerunków rzekomo posiadanych biletów, deklarował tylko, że chce takie bilety sprzedać. Mamy na razie potwierdzenie, że oszukał jedną osobę, która zaufała mu i wpłaciła 1120 zł na dwa bilety na mecz otwarcia Polska-Grecja - dodał Wypych.

Wiadomo, że przestępca nigdy nie posiadał rzekomo sprzedawanych przez siebie przedmiotów, a wszystkie ofiary - oszukane przez niego od 2010 r. - straciły łącznie blisko 7 tys. zł. Zatrzymany przyznał się do winy tłumacząc, że do oszustw skłoniła go trudna sytuacja finansowa.

Prokurator postawił w piątek 21-latkowi zarzuty zagrożone karą do ośmiu lat więzienia. Zastosował też wobec niego policyjny dozór. Policjanci sprawdzają m.in. na jaką skalę - również oferując bilety na Euro 2012 - działał mężczyzna i czy oszukał w podobny sposób więcej osób.