Jak informuje IMGW, Europa południowo-wschodnia, a także południowa Skandynawia i północno-zachodnia Rosja znajdą się pod wpływem wyżów. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtować będą niże z układami frontów atmosferycznych. Polska znajdzie się w zasięgu zatoki płytkiego niżu znad południowego Bałtyku, w suchym i gorącym powietrzu pochodzenia zwrotnikowego, z zachodu w głąb kraju przemieszczał się będzie mało aktywny front atmosferyczny, za którym napłynie nieco wilgotniejsza masa powietrza. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1002 hPa i będzie się nieznacznie wahać.

Reklama

W poniedziałek w kraju na przeważającym obszarze Polski bezchmurnie lub zachmurzenie małe, ale w obszarze od Śląska przez Wielkopolskę, Kujawy i zachodnie Mazowsze po Mazury i Suwalszczyznę zachmurzenie może wzrastać do umiarkowanego lub dużego i gdzieniegdzie możliwe burze. Temperatura maksymalna na Pomorzu od 21 st., 23 st. na północy regionu do 25 st., 28 st. na południu, a nad samym morzem od 10 st. do 15 st. Na pozostałym obszarze kraju od 25 st. do 30 st. Wiatr na zachodzie kraju słaby z kierunków zachodnich, na pozostałym obszarze zmienny z przewagą kierunków południowych. Podczas lokalnych burz wiatr może być silniejszy i porywisty.

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie przeważnie małe, jedynie początkowo w obszarze od Śląska przez Wielkopolskę, Kujawy i zachodnie Mazowsze po Mazury i Suwalszczyznę możliwe zachmurzenie umiarkowane lub duże i lokalnie zanikające burze. Temperatura minimalna od 10 st. do 14 st. , na północy Polski od 7 st. do 10 st. Wiatr słaby, zmienny, nad morzem umiarkowany, północno-wschodni.

We wtorek w dzień zachmurzenie małe, w obszarze od Śląska, Ziemi Lubuskiej i Wielkopolski przez centrum kraju po Mazowsze i Lubelszczyznę miejscami zachmurzenie może wzrastać do umiarkowanego lub dużego i możliwe burze lub przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna na północy Polski od 20 st. do 25 st., nad samym morzem od 10 st. do 15 st. Na pozostałym obszarze kraju od 25 st. do 30 st. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków zachodnich. Nad morzem wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty. Podczas lokalnych burz wiatr może być silniejszy i porywisty.

W poniedziałek w Warszawie zachmurzenie na ogół małe. Temperatura maksymalna 29 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. W nocy bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Temperatura minimalna 14 st. Wiatr słaby, zmienny. We wtorek w dzień na ogół pogodnie. Okresami wzrost zachmurzenia do dużego i wtedy przelotne opady deszczu oraz burza. Temperatura maksymalna 27 st. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burzy porywisty, w porywach może osiągać 70 km/h, z kierunków północnych.