Trzydziestolatek po zatrzymaniu trafił do szpitala. Według ustaleń policji, pracownik jednej z firm komputerowych przez ostatnie dni namiętnie grał w grę komputerową, która właśnie ukazała się na rynku. Informację o dziwnym zachowaniu mężczyzny przekazał funkcjonariuszom jego współpracownik.

Reklama

Zaalarmował policję, że jego kolega przyszedł do firmy z trzema nożami. Dziwnie się zachowywał, podczas rozmowy używał pseudonimów używanych w grach komputerowych - powiedział w środę PAP rzecznik prasowy wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak.

Jak dodał, w tym samym czasie na policję zgłosił się inny mężczyzna, który poinformował, że na portalu społecznościowym, w grupie dla graczy, jeden z jego użytkowników dokonał wpisu, że idzie zabijać ludzi.

Funkcjonariusze skojarzyli oba fakty i rozpoczęli poszukiwania. W jednym z budynków w centrum miasta zauważyli mężczyznę podobnego do poszukiwanego. Podszedł on do nich i zapytał, "czy idą z nim zabijać" - powiedział Borowiak.

Policjanci obezwładnili mężczyznę, znaleźli przy nim trzy duże noże. Będą teraz wyjaśniać wszystkie szczegóły incydentu.