Rekord został pobity w sobotę podczas 18. Przystanku Woodstock w Kostrzynie nad Odrą (Lubuskie). Za pomocą pomp z ujęcia wody w mieście udało się wypompować 33 m sześc. wody.

Reklama

Od kilku lat Przystanek Woodstock kładzie duży nacisk na ekologię. Jesteśmy dumni, że prąd, który tu pobieramy, pochodzi z ekologicznych źródeł. Dziś pokazaliśmy, że traktujemy wodę z szacunkiem, że jest źródłem życia. A jednocześnie rekord jest dowodem na to, ile można osiągnąć dzięki sile ludzkich mięśni - powiedział rzecznik Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Krzysztof Dobies.

W biciu rekordu uczestniczyło ok. 4 tys. osób. Woda wypompowana przez nie z ujęcia wody w Kostrzynie zostanie przekazana ochotniczej straży pożarnej w tym mieście.

To już tradycja, że rokrocznie rekord, którego się podejmujemy, zostaje pobity - zauważyła Joanna Wagner z fundacji All For Planet, współorganizatora bicia rekordu.

Przystanek Woodstock obfituje w proekologiczne inicjatywy. W tym roku można było m.in. usłyszeć "orkiestrę recyklingową", czyli grającą na instrumentach wykonanych z surowców wtórnych, i naładować telefon energią uzyskaną dzięki jeździe na rowerze.

Reklama

W poprzednich latach na Przystanku Woodstock udało się pobić rekord w kategoriach największa orkiestra recyklingowa świata oraz największa ilość skumulowanej energii wytworzonej za pomocą ludzkich mięśni.

Przystanek Woodstock to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzyki rockowej. Organizatorem imprezy jest Fundacja WOŚP, która w ten sposób pragnie podziękować polskiej młodzieży za jej zaangażowanie w zimowy finał WOŚP. Od dziewięciu lat festiwal organizowany jest w Kostrzynie nad Odrą.