Michał Janicki był odpowiedzialny we wrocławskim magistracie m.in. za nadzór nad stadionem miejskim. Jak poinformował na konferencji prasowej Dutkiewicz, decyzja o odwołaniu Janickiego związana jest z brakiem rozliczeń dwóch ostatnich imprez organizowanych na stadionie. Chodzi o koncert zespołu Queen, który odbył się 7 lipca oraz turniej piłkarski Polish Masters, który miał miejsce w dniach 21-22 lipca.

Reklama

Dutkiewicz poinformował, że dwie firmy, które na zlecenie miasta przygotowywały imprezy do tej pory nie rozliczyły się z 14 mln zł, przekazanych im przez miasto. Do miast - zdaniem Dutkiewicza - powinny wrócić m.in. pieniądze z biletów. To według naszych szacunków co najmniej 4 mln zł - powiedział Dutkiewicz.

Prezydent poinformował również, że zleci prof. Michałowi Kulesze, prawnikowi, ekspertowi w dziedzinie samorządów, audyt spraw związanych z wrocławskim stadionem miejskim. Aby uniknąć wszelkich wątpliwości związanych ze stadionem, dziś lub jutro rano zwrócę się również do NIK z prośbą o przeprowadzanie kompleksowej kontroli - powiedział Dutkiewicz.

Janicki został wiceprezydentem Wrocławia w październiku 2011 r. Zastąpił wówczas na tym stanowisku Jarosława Obremskiego, który zdobył mandat senatora jako kandydat popierany przez inicjatywę Obywatele do Senatu.