Prokuratura Okręgowa w Elblągu wysłała do sądu akt oskarżenia, w którym zarzuciła Magdalenie R. zabójstwo 5-letniego syna. Ciało dziecka przez kilka miesięcy matka ukrywała w mieszkaniu. Prokuratura nie ujawnia motywów działania oskarżonej. O skierowaniu w tej sprawie aktu oskarżenia poinformował PAP w środę naczelnik wydziału śledczego elbląskiej Prokuratury Okręgowej Jerzy Waryszak.

Reklama

Zarzuciliśmy Magdalenie R., że na przełomie stycznia i lutego zabiła 5-letniego syna Gabriela w ten sposób, że założyła mu podczas snu na głowę foliową torbę a następnie położyła poduszkę, przez co odcięła dopływ powietrza do dróg oddechowych. Zgon nastąpił w wyniku uduszenia - powiedział PAP prokurator Waryszak, ale odmówił podania motywów działania kobiety.

Ciało 5-latka jego matka przez ponad pół roku ukrywała w mieszkaniu. W lipcu przypadkowo odnalazła je właścicielka wynajmowanego przez Magdalenę R. mieszkania. Uwagę kobiety zwrócił fetor, dlatego zaczęła szukać jego źródła. Zwłoki znalazła w wersalce. Magdalena R. została zatrzymana przez policję w lipcu, gdy wychodziła ze szpitala, w którym udzielano jej pomocy z powodu zatrucia alkoholowego. Wcześniej wydano za nią list gończy i jedna z pracownic szpitala poznała R. na umieszczonym na tym liście zdjęciu.