W weekend będzie coraz cieplej, ale też deszczowo. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przewiduje dziś intensywne opady na południu kraju. Wiosennej słonecznej pogody możemy się spodziewać po niedzieli.

Reklama

Synoptyk z IMGW Małgorzata Tomczuk powiedziała IAR, że temperatura będzie nadal wzrastać. Sobota będzie pochmurna, ale później będzie coraz lepsza aura. "Weekend zapowiada się jeszcze niezbyt upalnie. Dopiero po niedzieli temperatury zdecydowanie poszybują w górę." - mówi Tomczuk. Podkreśla, że w sobotę będzie sporo deszczu i temperatura maksymalna od 11 do 15 stopni. W niedzielę bez opadów, jedynie na krańcach wschodnich możliwy deszcz. W niedzielę ma być od 8 stopni na Suwalszczyźnie do 16 na zachodzie kraju.

Wieczorne opady deszczu nie poprawią sytuacji na polskich rzekach, które w wielu miejscach przekroczyły stany alarmowe. Niektóre gminy nadal będą zagrożone lokalnymi podtopieniami, które powoduje woda z roztopów - mówi dyżurny hydrolog z IMGW Marcin Dąbrowski. Dzisiejsze opady spowodują dalsze podniesienie się stanów na Sanie i Wisłoku.