Kościół broni świętości życia i jego godności - mówił podczas kazania przed Bazyliką Mariacką kardynał Stanisław Dziwisz. W homilii wygłoszonej na zakończenie procesji Bożego Ciała metropolita krakowski zwracał uwagę na problemy moralne związane z zapłodnieniem in vitro, związkami homoseksualnymi oraz systemu edukacji.

Reklama

Kardynał Dziwisz przypomniał, że w kwestii in vitro potrzebna jest świadomość i wrażliwość. Nie można dochodzić do szlachetnego celu w sposób niemoralny i nie można zapominać, że kosztem poczęcia nowego życia uśmierca się ludzkie zarodki - mówił metropolita krakowski.
Arcybiskup mówił również, że próba legalizacji związków partnerskich i homoseksualnych kłóci się z troską o zdrową rodzinę.

Zwrócił też uwagę na problemy polskiej szkoły i systemu edukacji. Metropolita zarzucił, że obecnie próbuje się wychować dzieci według obcych nam programów nauczania. Rodzice, nie pozwólcie, by polska szkoła deprawowała nowe pokolenie Polek i Polaków - apelował kardynał Dziwisz. Krakowska procesja Bożego Ciała przeszła Drogą Królewską z Wawelu na Rynek Główny.