Proboszcz Archikatedry Świętego Jana w Warszawie powiedział w radiowej Jedynce, że papież Franciszek przyjechał do Brazylii z ważnym przekazem, które odpowiada na potrzeby i poszukiwania młodych ludzi. Młodzież szuka drogowskazu, postawy autentycznej, chce być podmiotem społeczeństwa - zwrócił uwagę ksiądz Bartołd. Papież Franciszek mówi młodym ludziom, że Bóg ich kocha i są nadzieją Kościoła.

Reklama

W niedzielę dowiemy się, gdzie odbędą się kolejne Światowe Dni Młodzieży w 2016 roku. Ksiądz Bogdan Bartołd powołał się na kardynała Stanisława Dziwisza, który powiedział, że w niedzielę będziemy uczestnikami zakończenia 28. Światowych Dni Młodzieży, ale również będziemy uczestnikami miłej wiadomości. Z nieoficjalnych informacji wynika, że może to być Kraków.

W Brazylii papież pozostanie do 28 lipca. Spotka się między innymi z prezydent tego kraju Dilmą Rousseff i biskupami Ameryki Łacińskiej, a także z mieszkańcami faweli Varginha, z więźniami i chorymi. Ojciec Święty odwiedzi narodowe sanktuarium maryjne w Aparecidzie, a w Rio de Janeiro, które będzie gospodarzem letnich igrzysk w 2016 roku, pobłogosławi flagi olimpijskie.

Głównym punktem programu tej pielgrzymki jest msza święta i spotkanie z młodzieżą na Campus Fidei w dzielnicy Guaratiba w Rio de Janeiro. Organizatorzy spodziewają się tam dwóch milionów pielgrzymów