Oszuści podszyli się pod firmę wynajętą przez Metro do sprzątania i... podmienili numer rachunku bankowego - podaje portal tvp.info. To jedna z bardziej popularnych metod wyłudzania pieniędzy. Naciągacze wysyłają do firm czy osób prywatnych informację o zmianie rachunku bankowego, licząc, że nikt tego nie sprawdzi.

Reklama

Najczęściej ofiarami takich złodziejskich sztuczek padają ludzie starsi. Tym razem jednak ofiarą przekrętu została miejska spółka.

W marcu Metro Warszawskie zawarło umowę z jedną firm sprzątających. W czerwcu do spółki wpłynęła informacja o zmianie rachunku bankowego do rozliczeń za zakontraktowane usługi. Metro potraktowało informację jako prawdziwą i 18 lipca przelało kwotę ponad 560 tys. zł na nowy rachunek - podaje tvp.info.

Po miesiącu firma sprzątająca nie mogąc doczekać się należności za swoje usługi wysłała w tej sprawie zapytanie do spółki. Wtedy prawda wyszła na jaw - pieniądze popłynęły na rachunek oszustów.

Metro Warszawskie zawiadomiło w tej sprawie prokuraturę.

Mogę tylko oficjalnie potwierdzić, że Metro Warszawskie zawiadomiło prokuraturę o możliwości popełnia przestępstwa na niekorzyść spółki - powiedział rzecznik prasowy Metra Krzysztof Malawko.