Minister Bartłomiej Sienkiewicz zdecydował już, że policyjni aplikanci będą odbywali obowiązkowe patrole również w Krakowie, a nie tylko w Warszawie. To oznacza od 50 do 100 młodych funkcjonariuszy na ulicach miasta już od przyszłego miesiąca. - Chcemy do końca tego roku wyeliminować wszelkie wakaty policyjne na terenie miasta. W przyszłym roku będzie mogło rozpocząć służbę w mieście około 170 nowych policjantów - podkreślał Bartłomiej Sienkiewicz.

Reklama

Minister bronił krakowskiej policji, której po każdym przypadku morderstwa z użyciem ostrych narzędzi i brutalnego pobicia zarzucana jest bezczynność. - Od czerwca do października zostało zatrzymanych i wylegitymowanych na krakowskich osiedlach około trzech tysięcy osób - mówił minister spraw wewnętrznych.

Z szefem MSW spotkali się dziś przedstawiciele lokalnych władz. Według zapewnień, urząd miasta przekaże policji 350 tysięcy złotych na dodatkowe patrole

W Krakowie nie ma tygodnia, aby nie dochodziło do porachunków grup pseudokibiców, ataków nożami i maczetami oraz brutalnych pobić. Tylko na początku września od ciosów nożem zginął w centrum miasta 23-letni Dawid.