Wniosek do Prokuratury Generalnej, warszawscy śledczy z Prokuratury Okręgowej złożyli 22 października. Po przeanalizowaniu, dziś został on wysłany do Stolicy Apostolskiej - poinformował IAR prokurator Maciej Kujawski z Prokuratury Generalnej. Szczegółów nie chce jednak na razie zdradzać.

Reklama

Na pewno więcej informacji będziemy mogli przekazać już na kolejnym etapie tego postępowania. Jak uzyskamy jakąś odpowiedź ze strony Watykanu. To jednak Prokuratura Okręgowa w Warszawie zdecyduje jakie informacje bez szkody dla śledztwa będą mogły być przekazane - powiedział Maciej Kujawski.

Polska prokuratura w sprawie podejrzenia seksualnego wykorzystywania dzieci przez duchownych prowadzi dwa śledztwa. Jedno w sprawie abp. Wesołowskiego drugie w sprawie księdza Wojciecha Gila. W tym ostatnim przypadku Polska prokuratura cały czas czeka na dokumenty zgromadzone przez śledczych na Dominikanie, gdzie ksiądz Wojciech Gil pracował. Z doniesień medialnych wynika, że dysponują materiałami mówiącymi o gwałcie.

Skandal pedofilski z udziałem polskich duchownych na Dominikanie wybuchł, gdy tamtejsza telewizja nadała reportaż, w którym pokazała nuncjusza odwiedzającego miejsca w stolicy kraju znane z prostytucji nieletnich.