Według rzecznika PKP PLK, usterka została usunięta.

Około godziny 16 na stacji postojowej Warszawa-Grochów doszło do uszkodzenia sieci trakcyjnej. Z powodu awarii, wyprowadzenie składów na stację Warszawa Wschodnia jest utrudnione. Na miejscu są służby techniczne, które już działają - powiedział tvnwarszawa.pl Mirosław Siemieniec, rzecznik PKP PLK.

Około godziny 17 naprawiono sieć trakcyjną. - Usterka została usunięta. Opóźnione zostały pociągi, które zaczynały bieg z Warszawy Wschodniej - powiedział Siemieniec. - Przez to, że pociągi dalekobieżne wyjechały ze stacji Warszawa Wschodnia później, także inne pociągi musiały wyjechać z opóźnieniami. Pociągi dalekobieżne musiały się zmieścić wśród tych, które jechały planowo - tłumaczył rzecznik. Dodał, z każdym kwadransem sytuacja będzie wracać do normy.

O utrudnieniach informuje także Zarząd Transportu Miejskiego. - W związku z awarią na stacji postojowej Olszynka Grochowska występują utrudnienia w kursowaniu pociągów na dalekobieżnej linii kolejowej. Ponadto w związku z prowadzoną modernizacją linii pruszkowskiej, ograniczoną przepustowością torów i opóźnieniami pociągów dalekobieżnych występują opóźnienia w kursowaniu pociągów podmiejskich. Przepraszamy za utrudnienia - poinformował ZTM.